Koncert kameralny w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

31 maj 2017

Fundacja Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach "Etno-Klasyka" oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zapraszają na koncert pt. Nastrojowe transfiguracje”, który rozpocznie się 4 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8. Impreza jest częścią cyklu koncertów zorganizowanych w ramach IV Festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie.

Figuracje w muzyce to szybkie przebiegi melodyczne, ale czy one będą głównym tematem koncertu? Trans-figuracjom poprzez muzykę mogą zostać poddane także nastrój i emocje słuchaczy. Podczas koncertu pojawi się ponadto niespodzianka rodem z Ostrołęki...

Magdalena Frąckiewicz - fortepian
Dorota Pliszka - wiolonczela
Marta Gołębiewska-Startek - klarnet
 

Magdalena Frąckiewicz pochodzi ze Świebodzina (Ziemia Lubuska). Szkołę Muzyczną II stopnia ukończyła w Zielonej Górze w klasie fortepianu.Tytuł magistra muzykologii uzyskała w KUL. Tam rozpoczęła naukę gry na organach w klasie organów specjalnych dr Jadwigi Kowalskiej. W czasie studiów muzykologicznych uzyskała Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Naukę gry na organach ukończyła dyplomem w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina. Brała udział w kursach mistrzowskich prof.: Gembalskiego, Sandera, Kaisera, Metzgera.

Prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.


Dorota Pliszka urodziła się w Ciechanowie i tam rozpoczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Ukończyła PSM I i II st. w Ostrołęce w klasie wiolonczeli w klasie mgr Ewy Barczyk.

Studiowała na Akademii Muzycznej w Białymstoku w klasie profesora Andrzeja Zielińskiego.

Uczestniczyła w wielu kursach metodycznych w Łańcucie i Nowym Sączu. Od lat zajmuje się działalnością pedagogiczną i koncertową. Pracuje w szkole muzycznej w Ostrołęce. Jest również magistrem teologii.


Marta Gołębiewska pochodzi z Ostrołęki. Muzyk, pedagog, muzykoterapeutka, arteterapeutka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie Filia w Białymstoku w 2003 roku w klasie klarnetu profesora Baniamina Przeździęka.

W 2007 roku podjęła pracę jako nauczyciel klarnetu w PSM I i II stopnia w Ostrołęce, gdzie sama ukończyła II stopień w klasie mgr Aleksandra Prokopienki.

Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich i metodycznych m.in. u prof. Romualda Gołębiowskiego, Schirley Brill, Florena Heau, Sharon Kam.

Obecnie gra muzykę kameralną w trio i duecie, muzykę ludową w kapeli Kurpiowskiej oraz współpracuje z Warszawską Orkiestrą Symfoniczna Sonata.

Prowadzi muzykoterapię w różnych ośrodkach dla osób niepełnosprawnych.

 

www.etnosakralia.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-05-31
Data publikacji:2017-05-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Augustyniak
Liczba odwiedzin:664