Rozstrzygnięcie konkursu komiksowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2017

W dniu 04.06.2017 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej ogłoszono wyniki i wręczono nagrody konkursu na małą formę komiksową „Zdarzyło się przy kurpiowskim trakcie…”. 

W konkursie wzięło udział 41 uczestników, którzy zgłosili 26 prac.

Komisja w składzie: Stanisław Orłowski, Radosław Jastrzębski, Grażyna Talarek, Martyna Czerepska przyznała następujące nagrody w czterech kategoriach:

Kategoria I – szkoła podstawowa (kl. I-III) (10 prac, 10 uczestników)

I, II i III nagroda - nie przyznano

Wyróżnienie:

1. Jakub Krupa, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

2. Kacper Głuszczuk, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

3. Łukasz Korczakowski, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

4. Natalia Lutrzykowska, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

5. Łukasz Bębenek, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

6. Kamil Klimek, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

7. Amelia Krupa, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

8. Gabriela Mierzejewska, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

9. Zuzanna Szukiewicz, kl. II f, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

10. Igor Ludwiniak, kl. III e, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. E. Piotrkowska)

Kategoria II – szkoła podstawowa (kl. IV-VI) (9 prac, 18 uczestników)

I nagroda: 

1. Olga Żebrowska, kl. VI b, Szkoła Podstawowa w Olszewie Borkach (op. M. Łyszkowski)

2. Adrian Kosakowski i Artur Kosakowski, kl. VI b, Szkoła Podstawowa w Olszewie Borkach (op. M. Łyszkowski)

3. Aleksandra Budziszewska, kl. VI d, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce ( op. Iwona Borkowska)

II i III nagroda - nie przyznano

Wyróżnienie:

1. Aleksander Chrzczonowski, Igor Olszewski, Paweł Laszczykowski, kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

2. Karol Stolarczyk, kl. IV a, Adam Stolarczyk, kl. III a,  Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce

(op: A. Ochenkowska) 

Kategoria III – szkoły ponadgimnazjalne  (6 prac, 12 uczestników)

I nagroda: 

1. Aleksandra Choroszewska, Gabriela Puławska, kl. I F, Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej  w Ostrołęce (op. W. Domurad-Pragacz)

 II i III nagroda - nie przyznano

Wyróżnienie:

1. Klaudia Kołodziejczyk, Kamil Smółkowski, II Społeczne LO im. T. Halika w Ostrołęce (op. A. Ochenkowska)

Kategoria IV- indywidualna (1 praca)

I nagroda:

1. Marek Sachmata 

Nagrody zostały ufundowane przez: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Starostowo Powiatowe w Ostrołęce, Wydawnictwo EGMONT.

Wszystkie zgłoszone komiksy oglądać można na wystawie pokonkursowej do 29 czerwca 2017 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

 

Wszystkim laureatom składamy  serdeczne gratulacje!

 

Organizator konkursu: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce,

Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Sponsor: Wydaawnictwo EGMONT

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie