Uczcijmy razem Święto Niepodległości!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

2 lis 2015

Lekcje muzealne, wspólne śpiewanie patriotyczne i rodzinne warsztaty – Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza do wspólnego uczczenia zbliżającego się Święta Niepodległości.

11 listopada 2015 r., w Narodowe Święto Niepodległości, o godzinie 18.00, zapraszamy wszystkich Państwa na IX Wspólne Śpiewanie Patriotyczne. Tegorocznej edycji koncertu przyświecać będzie hasło NIE MASZ PANA NAD UŁANA dedykowane 5 Pułkowi Ułanów Zasławskich w 95. rocznicę bitwy pod Zasławiem. W repertuarze koncertu znajdą się znane i chętnie śpiewane pieśni i piosenki nawiązujące do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości m.in.: Pierwsza Brygada, O mój rozmarynie, Więc pijmy wino, Piosnka o Belinie, Hej! Hej ułani!

Imprezą towarzyszącą wydarzeniu będą rodzinne warsztaty patriotyczne BARWY NIEPODLEGŁEJ, które także 11 listopada, w godzinach 10.00-14.00, odbędą się w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Będziemy tworzyć m.in. flagi, kokardy, świeczniki i elementy dekoracji w barwach biało-czerwonych.

Z okazji zbliżającego się święta, zachęcamy również nauczycieli do zgłaszania swoich klas na lekcje muzealne „Znaki państwa polskiego – godło, barwy, hymn”, której celem jest poznanie znaczenia polskich symboli narodowych. Porozmawiamy o tym, skąd wziął się orzeł w godle naszego kraju, jak wygląda nasza flaga. Nauczymy się słów hymnu i dowiemy się kiedy jest on wykonywany i jak należy się zachować gdy go słyszymy. Utrwalimy poznane symbole wykonując różne prace plastyczne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, plac gen. Józefa Bema 8.

Współorganizatormi IX Wspólnego Śpiewania Patriotycznego są: Stowarszyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Zdjęcia zostały zrobione podczas warsztatów patriotycznych Barwy Niepodległej oraz Wspólnego Śpiewania Patriotycznego w 2014 roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-02
Data publikacji:2015-11-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:584