Noc Muzeów 2018

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

12 maj 2018

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na imprezę pt. „Irlandzka Noc Muzeów – Zielono nam!”, która odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. w godz. 18.00 - 24.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Na tegoroczną Noc Muzeów przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zagadkowym zwiedzaniu wystawy czasowej pt. „Śladami św. Patryka”. Wspólnie poznamy także legendy i baśnie Szmaragdowej Wyspy. Zaś w celtyckiej pracowni rękodzieła „Pod zieloną koniczynką” wykonamy niepowtarzalne ozdoby i pamiątki.

W Zielonym Irish Pubie będzie można skosztować przysmaków kuchni irlandzkiej przygotowanych przez załogę ZSZ nr 4.

O godz. 19.00 rozpoczną się warsztaty tańca, które poprowadzi Mateusz Wójcik - specjalista w dziedzinie tańca irlandzkiego.  

Główną atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu DANAR (specjalizującego się w muzyce celtyckiej), który rozpocznie się o godz. 22.00.  Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz tańca, który wykona Mateusz Wójcik.

Tegoroczna odsłona imprezy osadzona będzie w klimacie irlandzkim, w związku z tym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do ubrania zielonych elementów ubioru.

Wstęp - 1 zł od osoby.

Serdecznie zapraszamy!

 Wykonawcy Nocy Muzeów 2018:

ZESPÓŁ DANAR

Danar to jedna z najciekawszych polskich grup wykonujących muzykę celtycką. Twórczość zespołu nawiązuje do nowoczesnego folku irlandzkiego. Tradycyjne melodie są dla nich punktem wyjścia do tworzenia własnych wizji muzycznych, łączenia w jedno pozornie obcych sobie światów. Można tu usłyszeć nutę jazzową, puls swingu, kołysanie bossanovy, dźwięki ze wschodu, dynamikę transowego rocka. Wszystko to spajane jest w jedną całość głęboką fascynacją tradycyjną kulturą muzyczną Irlandii i innych krajów celtyckich. Zespół zadebiutował w 2004 roku na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie. Występował wielokrotnie na najważniejszych festiwalach muzyki celtyckiej i folkowej: „Dowspuda”, „Zamek” w Będzinie, „Celtycki Gotyk” w Toruniu, Wackelsteinfestival (Austria) oraz na wielu innych scenach w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii i Francji. W 2009 roku zespół nagrał w Wiedniu płytę „Danar”, która ukazała się nakładem austriackiego wydawnictwa Heurekord.

Zespół zagra w składzie:

Małgorzata Mycek – śpiew, bodhran, instr. perkusyjne

Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, whistle

Tomasz Biela – gitara akustyczna, gitara elektryczna, śpiew

Andrzej Kowalski – gitara basowa

Maciej Wojcieszuk – perkusja

 www.facebook.com/danarband www.youtube.com/danarband

MATEUSZ WÓJCIK

Absolwent irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance. Twórca, choreograf i manager projektu Usłyszeć Taniec. Jako pierwszy Polak miał zaszczyt wystąpić, jako członek zespołu Riverdance oraz z legendarnym zespołem The Chieftains. Tancerz pierwszego składu amerykańskiego widowiska Rhythm in the Night. Solista i kapitan tancerzy widowiska Night of the Dance, tancerz widowisk Touch of Ireland i Celtic Dream, oraz niezależny artysta współpracujący z zespołami z Polski i zagranicy.

www.uslyszectaniec.pl

 

Organizator:

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

 

Współorganizator:

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

 

Partner:

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Zespół DANAR

    Zespół DANAR

  • Powiększ zdjęcie Mateusz Wójcik

    Mateusz Wójcik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-12
Data publikacji:2018-05-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Augustyniak
Liczba odwiedzin:1041