Wystawa Gloria Victis

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

1 gru 2013

Zapraszamy do obejrzenia wystawy GLORIA VICTIS, zorganizowanej z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Ekspozycja upamiętnia bitwy i potyczki stoczone na terenie Puszcz Białej i Zielonej, sylwetki dowódców i powstańców. Jest również zapisem ważniejszych upamiętnień wydarzeń z 1863 roku na naszym terenie. Pozwala szczegółowo zapoznać się z przebiegiem działań, poznać osoby biorące udział w powstaniu.
Ekspozycja posiada szczególny walor. Pozwala, by goście odwiedzający muzeum, mogli włożyć swój wkład w upamiętnienie powstańców, poprzez złożenie wpisu na ŚCIANIE PAMIĘCI.

 

Przy okazji 150. rocznicy powstania styczniowego wracamy do sylwetki wielkiego pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego, który wspierał insurekcję licznymi publikacjami w prasie polskiej i zagranicznej. Przebywając zaś w Dreźnie niósł pomoc powstańcom szukającym schronienia na emigracji. "Salonik Kraszewskiego" prezentujemy dzięki uprzejmości Pana Janusza Kobylińskiego, który użyczył nam pamiątki ze swojej bogatej kolekcji "kraszewian". 
Wernisaż wystawy odbył się 2 lutego 2013 roku, godzina 17.00, w muzeum przy pl. gen. Józefa Bema.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2013-12-01
Data publikacji:2013-12-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Augustyniak
Liczba odwiedzin:407