Nowa wystawa czasowa w ostrołęckim muzeum

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

11 sie 2016

Dnia 10.03.2016 r., w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce została otwarta nowa wystawa czasowa pt. „Prehistoryczny łowca. Wystawa o człowieku z Janisławic”.

Imprezę rozpoczęło przemówienie Dyrektora Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce – Pani Marii Samsel, która przywitała przybyłych gości. Następnie głos zabierali Wicedyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie Wojciech Borkowski oraz pracownik PMAWitold Migal. Przybliżyli okoliczności odkrycia pochówku "łowcy" oraz przedstawili znaczenie znaleziska dla badań archeologicznych nad epoką mezolitu. Następnie zebrani goście zwiedzili ekspozycję.

 Wystawę o "Człowieku z Janisławic" udostępniamy Państwu dzięki uprzejmości Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Odwiedzający muzeum będą mieli okazję przenieść się w czasy prehistoryczne. Wspólnie poznamy realia życia w epoce kamienia. Dowiemy się, jak wyglądali ówcześni ludzie, jakie wiedli życie, w jaki sposób wyrabiali narzędzia. Poznamy również środowisko, w którym przyszło żyć „łowcy”. Cała wystawa oparta jest o zbiory z jednego – niezwykle bogatego – stanowiska archeologicznego odkrytego w 1937 roku w Janisławicach. Do dziś nie odkryto na terenie Polski grobu o podobnym znaczeniu naukowym.

Prócz eksponatów zwiedzający zobaczą plansze edukacyjne, filmy dokumentalne podsumowujące wyniki badań oraz film animowany, który przybliży życie codzienne z tamtych czasów.

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-11
Data publikacji:2016-08-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Augustyniak
Liczba odwiedzin:905