Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Pani Czesławy Kaczyńskiej

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

29 cze 2017

30 czerwca 2017 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie  odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród przyznawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wśród uhonorowanych w tegorocznej edycji znalazła się wybitna twórczyni kurpiowska Pani Czesława Kaczyńska – nagroda w kategorii: twórczość ludowa. Jak napisał we wstępie do katalogu prezentującego laureatów Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, nagroda honoruje ludzi oddanych dziełu ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego i stanowi podziękowanie za ich codzienny trud i pracę twórczą. Wśród 21 uhonorowanych laureatów w różnych kategoriach oprócz Pani Czesławy Kaczyńskiej znaleźli się m.in.: śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska,  poeta i tłumacz Ernest Bryll, architekt Bolesław Stelmach, popularny muzyk Dariusz „Maleo” Malejonek. czy satyryk Jan Pietrzak.

Pani Czesława Kaczyńska jest pierwszą osobą z naszego regionu uhonorowaną tą prestiżową nagrodą. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia i wielu osiągnięć twórczych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-06-29
Data publikacji:2017-06-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Augustyniak
Liczba odwiedzin:810