Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Kwietniowe spotkanie z cyklu "Muzeum dla Seniora"

16 kwietnia 2018

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wykład pt. „Polscy odkrywcy i wynalazcy w XIX i na początku XX wieku”, który rozpocznie się 26 kwietnia o godz. 16.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Okres zaborów powszechnie kojarzony jest z powstaniami i walką narodowowyzwoleńczą. Celem wykładu jest przedstawienie mniej znanych aspektów dziejów „narodu bez państwa”, jakim byli Polacy we wspomnianym czasie. Nasi goście poznają dokonania takich postaci jak: Edmund Strzelecki, Henryk Arctowski, Benedykt Dybowski, Ignacy Łukasiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

Spotkanie będzie kolejnym z cyklu wykładów historycznych zorganizowanych w ramach „Muzeum dla Seniora”, których celem jest przedstawienie mało znanych zagadnień z dziejów naszej Ojczyzny.

Projekt „Muzeum dla Seniora” jest skierowany do osób, które zakończyły aktywność zawodową, lecz w dalszym ciągu chcą rozwijać się i obcować z kulturą. Spotkania mają na celu rozwój intelektualny, poszerzenie wiedzy o historii i kulturze Kurpiowszczyzny, a także umożliwienie starszemu odbiorcy dostępu do oferty edukacyjnej muzeum.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 29 764 54 43 w. 43.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie