Aktualne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wystawa "W świecie rzeźb Romualda Zerycha"

Romuald Zerych (1888–1964) był artystą rzeźbiarzem. W latach od 1908 do 1911 i 1918–1919 uczył się u Xawerego Dunikowskiego i Tadeusza Breyera w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Wystawa "Bartnictwo"

Wystawa Bartnictwo jest autorskim zapisem podróży, która rozpoczęła się w 2003 roku na białoruskim Polesiu i … nadal trwa. Tworzą ją unikatowe fotografie, mające formę wydruków o dużym formacie, wykonane przez Krzysztofa Heyke w ciągu wieloletnich badań tematu, autentyczne narzędzia bartnicze oraz multimedialne ekrany przedstawiające życie pszczół w środku kłody. Posługując się bezingerencyjną techniką z użyciem kamer endoskopowych i termowizyjnych autorowi udało się pokazać pszczeli mikrokosmos.

Oto dni krwi i chwały - Reduta Ordona i Rakietnicy Królestwa Polskiego

Przejdź do - Oto dni krwi i chwały - Reduta Ordona     i Rakietnicy Królestwa Polskiego

Wystawa została przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Ekspozycja podzielona jest na dwa bloki tematyczne.

Pierwsza część prezentuje zagadnienia związane z początkiem rakietnictwa polskiego, wykorzystywanego do działań zbrojnych w 1 poł. XIX wieku. Ukazane są sylwetki najważniejszych postaci związanych z tą dziedziną artylerii, prezentowany jest warsztat, w którym produkowano pierwsze rakiety oraz rekonstrukcje dziewiętnastowiecznych pocisków.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-27
Data publikacji:2016-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6390