Archiwalne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wystawa "Świat zmysłów"

Przejdź do - Wystawa "Świat zmysłów"

Czynna 6 lutego - 28 maja 2019 r.

Interaktywna wystawa "Świat zmysłów" to okazja do zapoznania się z zasadami działania naszych zmysłów. Odkrywanie ich odbywa się na specjalnie przygotowanych tematycznie wyspach dotyczących różnych aspektów postrzegania: "Receptory", "Mono czy Stereo" oraz "Iluzje- oszukać zmysły." Ponad trzydzieści stanowisk umożliwia samodzielne przeprowadzenie prostych eksperymentów i obserwacji. Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, a dzięki doborowi stanowisk może pomóc w realizacji programu takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

„Pocztówki z Ostrołęki (1902-1989)”

Przejdź do - „Pocztówki z Ostrołęki (1902-1989)”

W przyszłym roku minie 150 lat od wysłania pierwszej karty pocztowej. To w 1869 roku Poczta Cesarstwa Austro-Węgierskiego wypuściła pierwszą na świecie kartę pocztową. Jak każdy genialny wynalazek, również pocztówka ma wielu ojców. Uznaje się za niego Emanuela Hermanna, profesora Akademii Wojskowej w Wiener-Neustadt, który 26 stycznia 1869 roku opublikował memoriał O nowym sposobie korespondowania pocztą. Wynalazek pocztówki zrewolucjonizowały charakter kontaktów międzyludzkich.

Wystawa o Radzie Pomocy Żydom

Przejdź do - Wystawa o Radzie Pomocy Żydom

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza serdecznie do zwiedzania wystawy planszowej pt. Żegota. Rada Pomocy Żydom, która będzie prezentowana od 11 października 2018 r. w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 9.

„Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce”

Od 9 listopada 2018 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce prezentujemy wystawę czasową „Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce”.

Wernisaż nowej wystawy czasowej

Przejdź do - Wernisaż nowej wystawy czasowej

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Gwiazda kurpiowska, czyli działalność i twórczość Czesławy Kaczyńskiej", który odbędzie się 28 sierpnia o godz. 14.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Wystawa "Fafernuchy i pampuchy, czyli Ryszard Kaja i jego plakaty po polsku"

Przejdź do - Wystawa "Fafernuchy i pampuchy, czyli Ryszard Kaja i jego plakaty po polsku"

Na wystawie zaprezentowano 89 prac artysty. Postery dotyczą głównie wydarzeń kulturalnych. Przedstawiono także plakaty ze słynnej kolekcji pt. „Polska”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-27
Data publikacji:2016-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:11987