„Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce”

Od 9 listopada 2018 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce prezentujemy wystawę czasową „Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce”.

Pieniądze używane w dwudziestoleciu międzywojennym są tematem najnowszej wystawy „Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce” prezentowanej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Zwiedzający ekspozycję będą mogli podziwiać zbiór walorów obiegowych tego okresu, a także monety próbne i wzory banknotów, w tym takie, które nigdy nie funkcjonowały oficjalnie. Obiektom muzealnym towarzyszy opowieść przybliżająca akt ujednolicania jednostki monetarnej w integrującej się po zaborach Polsce. Goście muzeum będą mogli również poznać sylwetkę ojca reformy złotówkowej, wybitnego męża stanu – Władysława Grabskiego.

Wystawa „Orzeł Biały na awersie. Pieniądz w odrodzonej Polsce” została zorganizowana przy udziale Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Będzie ją można obejrzeć w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce od 9 listopada 2018 roku do 3 lutego 2019 roku.