Zapraszamy do udziału w Muzealnym Spotkaniu przy Lampce

Z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z Sebastianem Wichrem, autorem książki „Rudolf Macura (1886-1940). Portret architekta niestrudzonego”. Sebastian Wicher jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mieszka w Białymstoku. Zajmuje się badaniem architektury i historii ludzi, którzy ją tworzyli. Opracował m.in. monografię „Żyć architekturą. Życie i twórczość Stanisława Bukowskiego”, jest autorem przewodnika „Białostocka architektura modernizmu” oraz wielu artykułów poświęconych architekturze i zabytkom Białostocczyzny. Ostatnia jego praca o Rudolfie Macurze – architekcie, artyście, urzędniku, pedagogu, animatorze życia społeczno-kulturalnego, dokumentaliście i kolekcjonerze, który mieszkał i pracował w Ostrołęce w latach 1919-1925, jest przykładem niezwykłej podróży, którą autor przebył, badając życie i twórczość na pozór zwykłego architekta, jednego z około tysiąca pięciuset działających w II RP. W opowieści z całego życia Rudolfa Macury, które w swym zasadniczym zrębie toczyło się w Kałuszu, Przemyślu, Krakowie, Lwowie, Białymstoku, Warszawie była również Ostrołęka. Książka Sebastiana Wichra zawiera liczne i bardzo interesujące wątki dotyczące naszego miasta i Kurpiów. Dość wspomnieć, że w każdej wspomnianej powyżej sferze zainteresowań Macury, architekt odcisnął tu swój ślad.

To nie może być czas stracony.

Razem z Autorem będziemy oczekiwać Państwa 5 maja 2022 r. o godzinie 18.00, w Muzeum przy placu gen. Józefa Bema 8 w Ostrołęce.

Spotkanie odbywa się w ramach Muzealnych Spotkań przy Lampce.