60 lat MZKS Ostrołęka

27 lipca mija dokładnie sześćdziesiąta rocznica powstania klubu sportowego MZKS Ostrołęka, który na stałe wpisał się w historię miasta. Przed laty był on wielosekcyjny. Zawodnicy trenowali m.in. piłkę nożną, kolarstwo, siatkówkę, podnoszenie ciężarów, tenis stołowy, lekkoatletykę, tenis ziemny, pływanie a także brydża sportowego, judo i kajakarstwo. Współcześnie, działający pod nazwą MZKS Narew 1962 Ostrołęka, kojarzony jest głównie z drużyną piłki nożnej. Pod szyldem Narwi od 2017 roku działa również, reaktywowane po latach, Stowarzyszenie Sportowe „Sekcja Pływania Narew Ostrołęka”.

Z racji obchodzonych w tym roku 60. urodzin klubu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przygotowuje wystawę „Niebiesko-Czerwoni. 60 lat minęło”. Z dnia na dzień przybywa pamiątek użyczanych przez osoby prywatne. Serdecznie dziękujemy.

W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim zawodnikom, trenerom, kibicom i sympatykom MZKS Narew Ostrołęka wytrwałości i hartu ducha w zawodniczej rywalizacji oraz siły w pokonywaniu codziennych trudności.

Wystawa będzie czynna od 28 września do 28 listopada 2022 roku. Już teraz zapraszamy!

Na fotografiach jubileuszowe proporczyki klubowe.