Narodowe czytanie – Piknik literacki

Drodzy Państwo,
w najbliższą sobotę potkajmy się przy Pomniku Mauzoleum i wspólnie przeczytajmy „Ballady i romanse”.

Narodowe Czytanie – Piknik literacki odbędzie się 3 września 2022 r. w godz. 14.00–18.00 na terenie ostrołęckich Fortów Bema przy ul. Warszawskiej 2A.

W programie:
Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza przez uczestników Pikniku.
Ponadto:
● „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza manifestem nowej epoki polskiego romantyzmu – gawęda dr. hab. Karola Samsela (Zakład Literatury Romantyzmu Uniwersytetu Warszawskiego),
● Wspólne śpiewanie wybranych ballad Adama Mickiewicza,
● Warsztaty plastyczne,
● Strefa zabaw dla dzieci,
● Kwiatodzielnia /sadzonki kwiatów z imionami z utworów romantycznych/.

Na chętnych czekać będzie okolicznościowa pieczęć, którą będzie można odcisnąć na egzemplarzach „Ballad i romansów” oraz innych utworów Adama Mickiewicza. Na koniec zaprosimy Państwa na ognisko (kiełbaski we własnym zakresie). Mile widziane będą stroje (lub elementy strojów) z epoki romantyzmu.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Muzeum Kultury Kurpiowskiej,
Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego,
Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.