Dożynki Województwa Mazowieckiego w Lelisie

4 września 2022 r. w Lelisie odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie rozpoczął przemarsz korowodu, w którym niesione były wieńce dożynkowe sołectw mazowieckich. Po mszy świętej, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Łomżyński – ks. bp Tadeusz Bronakowski, następnie odśpiewaniu hymnu państwowego odbyło się tradycyjne dzielenie chlebem, przemówienia przedstawicieli samorządów i wręczenie nagród konkursowych. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zajął wieniec wykonany prze Koło Gospodyń Wiejskich w Hadynowie (gm. Łosice). Na terenie stadionu, gdzie odbywało się święto plonów, nie zabrakło również kiermaszu wyrobów regionalnych, gdzie swoje można było skosztować przepysznej mazowieckiej kuchni czy podziwiać dzieła lokalnych twórców. Po części oficjalnej na scenie wystąpili artyści: „Podsybka Kurpiowska”, Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”, Orkiestra Kurpiowska z Lelisa, zespół „Leszcze”, a na wieczorem uczestnicy bawili się na potańcówce z zespołem „Tęgie Chłopy”.

Organizatorami wydarzenia byli:
Samorząd Województwa Mazowieckiego,