„Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Już od jutra rozpoczyna się akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach akcji w dniach od 18 do 20 listopada oraz od 25 do 27 listopada 2022 r. bilety wstępu do wszystkich obiektów Muzeum Kultury Kurpiowskiej (budynek główny Muzeum przy pl. gen. J. Bema 8 w Ostrołęce, Pomnik Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2A w Ostrołęce oraz Zagroda Kurpiowska w Kadzidle) będzie można nabyć ze zniżką 50%.

W Muzeum przy placu Bema czeka na Państwa sześć ekspozycji stałych oraz dwie czasowe, w tym jedna w zabytkowych piwnicach.

Na Fortach Bema przy ul. Warszawskiej 2A prezentujemy skansen artylerii Królestwa Polskiego, gdzie można zobaczyć repliki armat i jednorogów według wzoru z 1805 roku, kopię wyrzutni Bema, a w Pomniku Mauzoleum wystawy i multimedia. W mauzoleum znajduje się sarkofag, w którym spoczywają szczątki żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką.

W Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle zobaczą Państwo zabytkowe chaty kurpiowskie, spichlerz, kuźnię, drwalnię, stodołę z wozownią, olejarnię, jak również dawną studnię z żurawiem oraz ule kłodowe i skrzynkowe.

W czasie trwania akcji ceny biletów po uwzględnieniu zniżki wyniosą:

Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce:
🔸 bilet ulgowy: 2,5 zł,
🔸 bilet rodzinny: (dla dwóch osób dorosłych z max. 3 dzieci): 7,5 zł,
🔸 normalny bilet wstępu na ekspozycje czasowe: 2,5 zł,
🔸 ulgowy bilet wstępu na ekspozycje czasowe: 1,5 zł.

Pomnik Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku:
🔸 bilet ulgowy: 2,5 zł,
🔸 bilet rodzinny: (dla dwóch osób dorosłych z max. 3 dzieci): 7,5zł.

Zagroda Kurpiowska w Kadzidle:
🔸 bilet ulgowy 2,5 zł.

Serdecznie zapraszamy!