Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Łazek. Splątane dzieje”, który odbędzie się 16 grudnia 2022 r. (piątek), o godz. 14.00 w budynku Muzeum przy placu gen. Bema 8 w Ostrołęce.

Na wystawie zostaną zaprezentowane eksponaty ze zbiorów Muzeum Kultury Kurpiowskiej oraz rodziny dawnych właścicieli majątku Łazek – rodziny Pajewskich i Piotrowskich. Zobaczą Państwo również fotografie, archiwalia, meble oraz przedmioty użytkowe i pamiątkowe. Ekspozycja opowie o codziennym życiu w majątku ziemskim, funkcjonowaniu łazkowskiego browaru, jak też przybliży dzieje z pierwszej wojny światowej, która pozostawiła cmentarz wojenny, a także dramatyczne wydarzenia z czasów drugiej wojny światowej, w trakcie której w Łazku istniał hitlerowski, karny obóz pracy.