Zapraszamy na Ferie w Muzeum

Okres ferii zimowych na Mazowszu zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na Ferie w Muzeum, tym razem pod hasłem „Był sobie dwór”. Nasze zajęcia będą inspirowane aktualną wystawą czasową „Łazek. Splątane dzieje”. Dowiemy się jak wyglądało życie w majątku ziemskim, poznamy zasady savoir-vivre i ziemiańskie wychowanie, obejrzymy rodzinne pamiątki mieszkańców dworku, nauczymy się tworzyć drzewo genealogiczne, wykonamy herb Ostrołęki na szkle, poznamy technikę kaligrafii, a to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla naszych młodych gości.

W programie:
🔹 Tajemnice dworku,
🔹 Pamiątki rodzinne,
🔹 Wychowanie,
🔹 Gry i zabawy,
🔹 „Gość w dom, Bóg w dom” czyli dworska gościnność.

Zajęcia będą się odbywały w cyklu tygodniowym od poniedziałku do piątku, w godz. od 12.00 do 14.00.

I tydzień: 13-17 lutego 2023,
II tydzień: 20-24 lutego 2023.

Opłata: 10 zł za dzień.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 29 764 54 43 wew. 43.
Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce spotkań: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.