Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy weekend!

Od piątku startują Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jest to już 10. edycja, która trwać będzie od 12 do 14 maja 2023 r.  W ramach akcji piątek i sobotę można będzie zwiedzić wystawy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce za symboliczną złotówkę. W niedzielę zwiedzanie jest bezpłatne.

W Muzeum przy pl. Bema 8 prezentujemy 6 wystaw stałych oraz (od soboty) wystawę czasową przybliżającą historię Ostrołęki. Ekspozycje pozwalają poznać dzieje, kulturę i tradycje naszego regionu, jak również polską sztukę. W pobliskim Pomniku Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku znajduje się sarkofag z prochami poległych bohaterów. Na zwiedzających czekają wystawy multimedialne i planszowe, a także (na zewnątrz budynku) skansen artylerii Królestwa Polskiego, zawierający repliki armat i jednorogów według wzoru z 1805 roku, jak również kopię wyrzutni Bema.

Serdecznie zapraszamy w ramach 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 🇵🇱 🇪🇺