Konferencja prasowa w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Teraz nie tylko uczniowie szkół dzięki programowi „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, ale również osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie będący mieszkańcami województwa mazowieckiego mogą skorzystać z oferty instytucji kultury na Mazowszu za jedyne 1 zł brutto. 15 lipca br. ruszył zainicjowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego nowy program pn. „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”.

Dzisiaj o godz. 11.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbyła się konferencja prasowa, podczas której członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce Mariusz Popielarz, dyrektor MKK Maria Samsel, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ds. społecznych Elżbieta Bogucka-Lityńska oraz pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. osób z niepełnosprawnościami Artur Świercz spotkali się z przedstawicielami mediów w celu omówienia programów i korzyści płynących z pokonania bariery jaką w drodze do korzystania z dobrodziejstw instytucji kultury nierzadko bywa kwestia finansowa.

O programie: https://mcps.com.pl/niepelnosprawni/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/