Ostatni dzień tegorocznych „Ferii w Muzeum”

Piątkowym spotkaniem zakończyliśmy tegoroczne Ferie w Muzeum pod hasłem „Niespodzianki z wycinanki”. Przez dwa tygodnie wspaniałe dzieciaki uczyły się tworzenia wycinanki kurpiowskiej, a także bawiły poprzez gry, rebusy, zagadki i poznawały historię niezwykłej kolekcji Karola Tchorka, prezentowanej na naszej wystawie czasowej.

Podczas codziennych zajęć młodzi goście niezwykle starannie „strzygli” wycinanki, tworzyli cudne ozdoby na podarki dla najbliższych, a nawet spotkali się z kurpiowską twórczynią ludową, która nauczyła ich specjalnej techniki wycinankarskiej. Ostatniego dnia wspólnie zwiedzaliśmy wystawy stałe, na których dzieci zdobywały wiedzę pozwalającą na uzupełnienie „Notatnika muzealnego odkrywcy”.

Każdego dnia był czas na ulubiony przez wszystkich „podwieczorek”, podczas którego panowała szczególnie radosna, a czasem zabawna atmosfera 😉

Serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas, wspólną naukę i świetną zabawę. Do zobaczenia za rok!