Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Jan Chodara – rzeźby w stylu”

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Jan Chodara – rzeźby w stylu”.

Wydarzenie będzie okazją do bliższego poznania twórczości oraz historii Jana Chodary – wyjątkowego rzeźbiarza ludowego ze wsi Stanisławów, z rejonu Roztocza, artysty tworzącego w stylu art brut.
Na wystawie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej prezentowane są rzeźby z prywatnych kolekcji Jerzego Barankiewicza, Anny i Pawła Słomczyńskich oraz Karoliny i Macieja Słomczyńskich.

Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się 12 maja 2024 r. (niedziela) o godzinie 12.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.
Spotkanie poprowadzi Paulina Hoffman-Orlicka.

Wstęp wolny.