Etnodizajn po kurpiowsku pod hasłem „Byśki – zwierzęta z ciasta”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”. Tym razem skupimy się na nauce tworzenia tradycyjnego kurpiowskiego pieczywa obrzędowego – byśków.
Byśki to wyjątkowe wypieki, które na Kurpiach wykonywano w okresie świątecznym od Bożego Narodzenia do Trzech Króli. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać historię i symbolikę byśków, ale także własnoręcznie je wykonać pod okiem kurpiowskiej twórczyni Wiesławy Bogdańskiej.

•  Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia 2024 r. (niedziela) w godz. 11.00-15.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.
•  Opłata: 15 zł od osoby.
•  Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43. Liczba miejsc jest ograniczona.