Warsztaty kulinarne „Kurpiowska kapusta z gęsiną” podczas niedzielnego spotkania w Muzeum

Błogi zapach regionalnej kuchni porywał każdego, kto znalazł się choćby w pobliżu dzisiejszych warsztatów „Kurpiowska kapusta z gęsiną”. Twórczynie ze Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich uczyły gości tradycyjnego przygotowywania kapusty z dodatkiem mięsa z gęsi. Uczestnicy spotkania ze skupieniem obserwowali wszystkie czynności wykonywane przez nasze mistrzynie, poznawali kryteria doboru właściwych składników i przypraw pozwalających stworzyć to kulinarne cudo. Dzisiejsza „Niedziela w Muzeum” była cennym spotkaniem z tradycją w połączeniu z nauką gotowania po kurpiowsku i dobrą zabawą, a smak rozpływającej się w ustach kapusty z gęsiną zauroczył każdego.

Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.