Rodzinna impreza „Idą święta – czas stroić choinkę”

Serdecznie zapraszamy na imprezę rodzinną „Idą święta – czas stroić choinkę”, która odbędzie się w niedzielę 8 grudnia 2019 r. w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

W tym roku przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości, którzy pod mistrzowskim okiem twórców ludowych wykonają różnorodne, tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły, papieru i słomy, a po zakończonych warsztatach przyozdobią nimi świąteczne drzewka we własnych domach. Wśród ozdób, które będziemy tworzyli znajdą się również wykonywane z opłatka tzw. „światy”. Były one niegdyś popularnym świątecznym przystrojem, a swoją nazwę zawdzięczają kulistemu kształtowi przypominającemu kulę ziemską. Wykonamy również tradycyjne pieczywo obrzędowe – „byśki” i „nowe latka”, a życzenia bożonarodzeniowe będzie można wysłać na kartach świątecznych, które goście samodzielnie stworzą w ramach warsztatów. Preferujący nowoczesność będą mogli tworzyć karty w specjalnej „Pocztówkarni”, natomiast w pracowni artystycznej powstaną stroiki świąteczne we współczesnym stylu. Wszystkich lubiących słodkości zapraszamy do muzealnej „Ciasteczkarni”, w której można będzie upiec świąteczne pierniczki.