Wystawa jubileuszowa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców

Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza na wystawę „Połączyła nas pasja tworzenia” zorganizowaną  z okazji jubileuszu 35-lecia Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców. Ekspozycję, na której swoje prace prezentuje ponad dwudziestu artystów, oglądać można do 31 sierpnia.

Stowarzyszenie skupia ponad czterdziestu artystów, którzy w oryginalny sposób przedstawiają  otaczającą ich rzeczywistość. Najczęściej poruszanymi tematami  jest  najbliższe otoczenie – rodzima przyroda i  architektura, chętnie sięgają  po tematy związane z historią Polski, przedstawiając  je poprzez malarstwo, rysunek, rzeźbę, grafikę, tkactwo, haft.  Dorobek artystyczny grupy skupionej wokół  Zofii  Stanowskiej, założycielki, wieloletniej prezeski i spirytus movens stowarzyszenia, prezentowany był na ponad trzystu wystawach w kraju  i zagranicą.

Wybór prac artystów Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców  opublikowano  w trzech albumach: „Żyć pasją tworzenia” (2008)), „Radość tworzenia ” (2010),  Zofia Stanowska „Mój świat w obrazach” (2013).

Na wystawie obejrzeć można prace następujących członków Stowarzyszenia:

MALARSTWO

Małgorzata Syguła

PISANKA

Kazimierz Bondaryk

Wystawa „Połączyła nas pasja tworzenia” czynna będzie do 31 sierpnia 2014 roku w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8.