Wystawa „Piękno sakralne na znaczkach Poczty Polskiej” w ostrołęckim muzeum

Od 2 września 2016 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce będzie można zwiedzać wystawę pt. „Piękno sakralne na znaczkach Poczty Polskiej” udostępnioną nam przez Pocztę Polską S.A.

Z okazji kanonizacji Ojca Stanisława Papczyńskiego – Polaka, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, twórcy mariańskiej szkoły duchowości głęboko osadzonej w kulturze polskiej – Poczta Polska przygotowała wyjątkową wystawę filatelistyczną „Piękno sakralne na znaczkach Poczty Polskiej”. Dokumentuje ona dorobek filatelistyczny Poczty Polskiej, poświęcony tematyce sakralnej: znaczki poświęcone Sanktuariom Maryjnym, seria „Madonny Kresowe”, znaczki dedykowane polskim świętym i błogosławionym, np. ks. Jerzemu Popiełuszce. Pośród wielu innych jest też emisja zatytułowana: „Kanonizacja Papieża Jana Pawła II”, którą w 2014 roku jury Międzynarodowej Nagrody Sztuki Filatelistycznej im. Św. Gabriela we Włoszech uznało za najpiękniejszy na świecie znaczek o tematyce religijnej. Wystawa prezentuje też ostatni znaczek wydany z okazji kanonizacji Ojca Stanisława Papczyńskiego.

Komisarz wystawy: Katarzyna Mróz

Realizacja wystawy: Poczta Polska S.A., Biuro Marketingu i Filatelistyki

Koordynacja: B. Agnieszka Kłoda-Dębska

Nadzór nad realizacją: Joanna Fleszar, Renata Kurek