Wystawa „Generał Stanisław Klicki (1775–1847) – zapomniany syn ostrołęckiej ziemi” została otwarta

19 grudnia w Pomniku Mauzoleum odbył się wernisaż wystawy pt. „Generał Stanisław Klicki (1775–1847) – zapomniany syn ostrołęckiej ziemi”. Obecni goście wysłuchali słów kuratora wystawy Krzysztofa Augustyniaka, który przedstawił życiorys generała urodzonego w Drężewie pod Ostrołęką. W dalszej części spotkania obejrzano ekspozycję ukazującą życie i karierę wojskową polskiego kawalerzysty, generała dywizji, barona Cesarstwa Francuskiego, uczestnika powstania listopadowego – Stanisława Klickiego herbu Prus I.

Wystawę można zwiedzać do 22 listopada 2020 r.