Wyniki konkursu plastycznego

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac laureatów konkursu plastycznego „Z Ostrołęki wyszedł w świat. Setna rocznica śmierci Wiktora Gomulickiego”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wyłonił następujących laureatów:

1. W grupie klas 1-4
  1. miejsce ex aequo: Lena Dobkowska i Jakub Korczakowski
  2. miejsce: Laura Tworkowska
  3. miejsce: Julia Ziemska

Wyróżnienia z pomysłowość: Michalina Zalewska i Igor Zalewski

1. W grupie klas 5-8
  1. miejsce ex aequo: Adrianna Kubeł i Scarlett Podbielska
  2. miejsce ex aequo: Konrad Nowacki i Alicja Lisowska
  3. miejsce: Ida Kupis

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę inspirowaną wierszem autorstwa Wiktora Gomulickiego „Moja rzeka (Narew)”.

Konkurs plastyczny i wystawa są częścią wydarzeń realizowanych przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Miejską Publiczną Bibliotekę im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Ostrołęki i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce w ramach Roku Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce.

Wystawa czynna od 6 lipca do 28 lipca 2019 r.