Piknik na Fortach Bema

W ramach obchodów Roku Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce realizowanego przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Wiktora Gomulickiego i Stowarzyszeniem Przyjaciół Bibliotek i Książki w sobotę 29 czerwca 2019 roku na Fortach Bema odbył się piknik pod hasłem „Imieniny Wiktora”.

W programie artystycznym znalazły się występ zespołu akordeonowego „Linda” , koncert chóru muzealnego „O La!La!” pod kierunkiem Roberta Lipki oraz przedstawienie grupy teatralnej Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Wojciecha Kraszewskiego. Twórczość szanownego jubilata, Wiktora Gomulickiego, przybliżał zgromadzonym poeta ostrołęcki dr hab. Karol Samsel.

Gwoździem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Z Ostrołęki wyszedł w świat. Setna rocznica śmierci Wiktora Gomulickiego”. Nagrody w konkursie ufundowali Starosta Powiatu Ostrołęckiego, Prezydent Miasta Ostrołęki i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Ponadto na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje, takie jak gry i zabawy dla dzieci, kiermasz książek, stoiska artystyczne i kolekcjonerskie, a także warsztaty plastyczne. Jak na piknik przystało nie obyło się także bez ogniska i darmowej waty cukrowej. Uczestnikom towarzyszyła piękna pogoda i wyborny nastrój.