Akcja „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” w naszym Muzeum

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce po raz kolejny dołączyło do akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną w Warszawie. W ramach akcji w okresie od 20 do 22 marca 2020 r. bilety wstępu do wszystkich obiektów Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (budynek główny Muzeum, Pomnik Mauzoleum oraz Zagroda Kurpiowska w Kadzidle) będzie można nabyć ze zniżką 50%.

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej będziemy mieli zaszczyt zaprezentować Państwu wystawę stałą pt.  „Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia” pokazującą życie mieszkańców naszego regionu w dwudziestoleciu międzywojennym.

Ponadto obejrzą Państwo stałe ekspozycje dostępne od roku 2018:

„Wycinanka kurpiowska”,

„Galeria sztuki polskiej pierwszej połowy XX wieku”,

„Stanisław Skolimowski. Nierzeczywiste”,

„Twórczość żołnierzy powstania listopadowego na Wielkiej Emigracji”.

W tym samym obiekcie czekają na Państwa wystawy czasowe:

„Radosław Nowakowski – W KRAINIE WOLNYCH KSIĄŻEK. Książka autorska, artystyczna i LiBeratura”,

„W świecie rzeźb Romualda Zerycha” – na ekspozycji prezentujemy znakomitą część dorobku Romualda Zerycha, artysty który był projektantem ostrołęckiego Mauzoleum.

Kolejną atrakcją oferowaną przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej jest zwiedzanie Pomnika Mauzoleum. Pomnik wybudowany został wewnątrz ziemnego fortu carskiego z XIX wieku z okazji setnej rocznicy bitwy. Ostrołęckie mauzoleum, poświęcone poległym w jednej z bitew powstania listopadowego, jest jedynym tego typu obiektem w Polsce.

Dla miłośników kultury ludowej proponujemy odwiedzenie Zagrody Kurpiowskiej. Jest to niewielkie muzeum typu skansenowskiego usytuowane przy Trasie Mazurskiej w miejscowości Kadzidło.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów do obiektów Muzeum Kultury Kurpiowskiej podczas trwania akcji:

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (plac gen. J. Bema 8)

– piątek od godz. 17.00  do godz. 18.00

– sobota, niedziela od godz. 10.00  do godz. 16.00

bilet ulgowy – 2.5 zł

Pomnik Mauzoleum (ul. Warszawska 2a)

– sobota, niedziela od godz. 10.00  do godz. 15.00

bilet rodzinny – 7.5 zł

Zagroda Kurpiowska w Kadzidle (ul. Trasa Mazurska 1b)

– sobota, niedziela od godz. 10.00  do godz. 17.00