Warsztaty etnograficzne „Wielkanoc na Kurpiach”

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na warsztaty etnograficzne „Wielkanoc na Kurpiach”. W ramach warsztatów uczestnicy poznają tradycje i obyczaje Kurpiowszczyzny związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zajęcia składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej goście dowiedzą się jak Kurpie przygotowywali się do Wielkanocy. Druga część warsztatów przewiduje zajęcia praktyczne w ramach których wspólnie wykonamy tradycyjne palmy, pisanki oklejone sitowiem i kolorową wełną.

Prosimy przynieść ze sobą:

— na lekcje dotyczące pisanki – wydmuszki jajek lub jajko ze styropianu oraz pojemnik na wykonane pisanki,

— na lekcje dotyczące palmy – bibułę karbowaną, klej.

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w okresie 02.03.2020 r. – 10.04.2020 r.

Czas trwania zajęć: ok. 60 minut

Opłata: 8 zł od osoby