„O czarne wody Narwi”

Jan Długosz pisał o czarnych wodach Narwi, zaś Wiktor Gomulicki sławił jej błękit. W ciągu wieków wiele osób pisało o najważniejszej rzece północnego Mazowsza i Podlasia. Każdy widział ją inaczej. Była świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń, których historia nie szczędziła Polakom. Tematykę tę podjął w książce „O czarne wody Narwi” Henryk Syska. Autor w formie gawędy snuje opowieść przeplataną relacjami kronikarzy, badaczy, ale też fragmentami poezji i prozy poświęconymi Narwi.
W ramach obchodów Roku Henryka Syski w Ostrołęce Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki, podjęły się ponownego wydania tej interesującej pozycji.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że prace nad przygotowaniem publikacji już trwają, a wydanie drugie, opatrzone ilustracjami ze zbiorów Muzeum Kultury Kurpiowskiej, trafi do Państwa rąk już we wrześniu.