Uwaga! Bardzo ważne informacje dla osób planujących uczestnictwo w koncercie galowym „FILM&CLASSIC” w ramach V Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia” dnia 28 sierpnia 2020 r. na Fortach Bema w Ostrołęce

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc spowodowaną obostrzeniami sanitarnymi, wejście na koncert galowy „FILM&CLASSIC” organizowany w dniu 28 sierpnia 2020 r. (piątek) na Fortach Bema w Ostrołęce, możliwe będzie WYŁĄCZNIE NA PODSTAWIE BEZPŁATNEGO, NUMEROWANEGO BILETU. Bilety można odebrać w holu Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.

W dniu koncertu galowego „FILM&MUSIC” nie będzie możliwości wjazdu samochodem na teren Fortów Bema. Parking dla gości znajduje się przy ul. Bitwy pod Ostrołęką (opodal restauracji „Karczma Nowa Ostoja”).

Organizacja imprezy odbywa się w oparciu o „Wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce” wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

1. Organizator przygotował dla Uczestników w Obiekcie 500 miejsc siedzących w odstępach 1,5 metra, zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi bezpieczeństwa w związku z wirusem SARSCoV-2 w Polsce.

2. W imprezie mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe i nieprzejawiające niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem (m.in.: gorączka powyżej 38°C, suchy kaszel, duszności) oraz nieprzebywające na kwarantannie i nieobjęte nadzorem epidemiologicznym.

3. Przed wejściem na teren Imprezy oraz w kolejce do wejścia i do sanitariatów, prosimy o zachowanie odstępu co najmniej 1,5 metra między Uczestnikami oraz zakrywanie ust i nosa maseczkami ochronnymi lub przyłbicami.

4. Przy wejściu na teren Imprezy Uczestnicy mają obowiązek zdezynfekowania dłoni i poddania się bezdotykowemu mierzeniu temperatury, które zostanie przeprowadzone przez Obsługę. W przypadku stwierdzenia u Uczestnika temperatury powyżej 38 stopni Celsjusza, osoba taka nie może uczestniczyć w Imprezie i nie zostanie wpuszczona na teren Obiektu.

5. Uczestnicy zobowiązani są do korzystania w trakcie wejścia, trwania i wyjścia z imprezy ze środków ochrony osobistej – maseczki / przyłbice. Uczestnicy samodzielnie wyposażają się w środki ochrony osobistej.

6. Uczestnicy nie mogą przynosić własnych siedzisk (krzesełko turystyczne, koc, karimata) i są zobowiązani do zajęcia miejsca wskazanego przez Organizatora.

7. Uczestnicy nie mogą zmieniać ustawień krzeseł.

8. Separacja pomiędzy miejscami siedzącymi nie dotyczy rodziców z dziećmi do 13 roku życia, osób, które razem mieszkają, a także widza, któremu towarzyszy osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osoba, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. W takim przypadku konieczne jest powiadomienie obsługi o chęci zmiany ustawienia krzeseł.