Czas trwania wystawy poświęconej twórczości Henryka Syski został przedłużony

„Odległe to już dni, a jakże bliskie jednak i drogie sercu. Ile to zmian już przeszło. Ile burz przewaliło się nad wioską rodzinną. Ziemią nadnarwiańską. Krajem całym i życiem osobistym człowieka, tak szarym i twardym… A jednak pamięć tych momentów, które przecież zaważyły na dalszych losach chłopskiego syna, trwa do chwili obecnej i chyba żadna siła połączona z obłąkaniem nie zdoła jej zatrzeć”. Te słowa z książki „Skrzypią wrota” Henryka Syski otwierają poświęconą mu wystawę w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Znalazły się na niej między innymi fotografie, archiwalia i pamiątki należące do pisarza. Widza prowadzą przez ekspozycję cytaty z jego autobiograficznych tekstów, dzięki którym możemy poznać artystę pochodzącego z podostrołęckich Damięt.

Serdecznie zapraszając do Muzeum informujemy Państwa, że czas trwania wystawy „Przerwana gawęda. Henryk Syska (1920–2000)” został przedłużony do końca stycznia 2021 roku.