Dzień Kolekcjonera

Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie jubileuszowej „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonera, czyli muzeum po drodze” będzie „Dzień Kolekcjonera”. Zaplanowany na 17 października 2015 roku będzie okazją do przeglądu zbiorów lokalnego środowiska kolekcjonerskiego oraz podsumowania Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy”. Tym samym ogłosimy laureatów Konkursu i wręczymy im nagrody. Spotkanie będzie miało charakter otwarty i będzie okazją do prezentacji oraz opowiedzenia o procesie budowania kolekcji przez kolekcjonerów lokalnych z Ostrołęki i regionu.

Organizacja „Dnia Kolekcjonera” jest jednym z działań podejmowanych w ramach projektu pt. „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” realizowanego przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dziedzictwo kulturowe”, priorytet „Wspieranie działań muzealnych”.