„Noc Muzeów” pod hasłem „Na tropie zabytków”

Zapraszamy na kolejną „Noc Muzeów”, która odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 r.

„Na tropie zabytków” to hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia. Czekać na Państwa będzie pięć wystaw stałych oraz dwie czasowe, jak również atrakcje w postaci warsztatów nawiązujących tematyką do eksponowanych aktualnie wystaw, jak i samego Muzeum.

Uwaga! Tym razem gości powita wymyślona przez muzealników postać, którą niektórzy mieli okazję poznać w 2019 roku, podczas gry miejskiej. To profesor Józef Winicjusz Tropek – pierwszorzędny badacz historii miasta Ostrołęki i jego tajemnic, gawędziarz, erudyta i przemiły staruszek.

Profesor Tropek zaprasza do wspólnego odkrywania przeszłości bliższej i dalszej w muzealnych murach.

W tegoroczną „Noc Muzeów” profesor poleca:

• Wnikliwe zwiedzanie wystaw wielu;
  • „Byłeś w Muzeum – świeć przykładem” – zajęcia tworzenia lampionów;
  • „Dzbanki, dzbanuszki, miseczki” – gliniane zajęcia;
  • „Biżuteria z modeliny” – warsztaty tworzenia ozdób wzorowanych na średniowiecznych zabytkach.

Termin: 15 maja 2021 r. w godz. od 16.00 do 21.00.
Wstęp: 1 zł od osoby.
Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 8.

Przypominamy, że w związku z obostrzeniami spowodowanymi zagrożeniem COVID-19, na terenie Muzeum obowiązuje noszenie maseczki.