„Na tropie zabytków” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

W sobotę, 15 maja 2021 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbyło się coroczne wydarzenie z cyklu „Noc Muzeów”. W tym roku przewodziło nam hasło „Na tropie zabytków”. Odwiedziło nas 159 osób. Uczestnicy z zaciekawieniem zwiedzali wystawy, poszukując odpowiedzi na zagadki i zadania na kartach, których rozwiązanie gwarantowało otrzymanie okolicznościowej pieczęci i nagród, wręczanych przez profesora Tropka. Nasi goście wzięli też udział w warsztatach, na których wykonywali gliniane naczynka. Dla majsterkowiczów lubiących budować, czekały warsztaty tworzenia papierowych lampionów w kształcie budynku Muzeum, które świeciły prawdziwym światłem. Nasza nowa wystawa biżuterii zainspirowała zwiedzających do własnoręcznego tworzenia kolorowych naszyjników, bransolet czy nawet kolczyków na warsztatach tworzenia ozdób. Lubiący słodkości mogli skosztować wypieków w muzealnej kawiarni. Z ostatnimi gośćmi rozstaliśmy się około godziny 21.00.

Było nam niezmiernie miło Państwa gościć. Serdecznie dziękujemy i ponownie do nas zapraszamy!