Rusza kolejna edycja twórczych spotkań wakacyjnych z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”!

Rusza kolejna edycja twórczych spotkań wakacyjnych z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”!

Od niedzieli 4 lipca 2021 r. zapraszamy wszystkich, którzy lubią własnoręcznie tworzyć piękne, kolorowe elementy kurpiowskiego folkloru, a przy tym miło spędzać czas w towarzystwie rodziny, przyjaciół i znajomych. Zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież, ale nie tylko – zajęcia są dostosowane do wszystkich grup wiekowych.

 

Terminy spotkań
Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach:
I grupa w godz. 10.30–12.30,
II grupa w godz. 13.00–15.00.

 

4 lipca 2021 – Ach te lasy! Wycinanka kurpiowska
Podczas zajęć nasi goście poznają historię i funkcję wycinanki oraz własnoręcznie wykonają wycinankę, która uzupełniona zostanie rustykalną ramką z gałązek. Będzie to atrakcyjna pamiątka z wizyty w muzeum.

 

11 lipca 2021 – Zachwyceni! Zakręceni! Zakwieceni 🙂 Kwiaty z bibuły
Uczestnicy uwiją ozdobne kwiaty z kolorowej bibuły, nawiązujące swoją formą do tradycyjnych dekoracji zdobiących chatę kurpiowską.

 

18 lipca 2021 – Burśtyny z modeliny
Biżuteria – bransoletki, korale i inne ozdoby. Kurpianki nosiły bursztyny, a my wykorzystamy modelinę, by stworzyć niepowtarzalną biżuterię, dobierając kolory, kształty i wzory.

 

25 lipca 2021 – Firanecka do okienecka – papierowe firanki i ząbki
Goście muzealni wykonają z białego papieru firanki i ozdobne taśmy na półki. Elementy te zdobiły niegdyś wnętrze izby kurpiowskiej. Dziś również z powodzeniem mogą posłużyć do dekoracji domów i mieszkań.

 

1 sierpnia 2021 – Przytulanka z gałganka
Na to spotkanie w szczególności zapraszamy dzieci i rodziców. Za pomocą igły, nitki i kawałka szmatki uczestnicy wyczarują szmaciane lalki, jakimi kiedyś bawiły się dzieci.

 

22 sierpnia 2021 – Kurpiowskie ptaki
Muzealni goście stworzą gufrowane ptaszki, które niegdyś stanowiły odświętny wystrój kurpiowskiej chaty. Ptaszek z materiałowym tułowiem i papierowymi skrzydłami będzie stanowił oryginalną ozdobę w stylu etno.

 

29 sierpnia 2021 – Filcowe cudeńka
Podczas warsztatów goście stworzą produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Proponujemy wykonanie kompletu podkładek pod kubki inspirowanych wzorem wycinanek kurpiowskich.

 

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 29 764 54 43, wew. 43.
Cena: 10 zł od osoby.
Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, przy placu gen. J. Bema 8.

Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Serdecznie zapraszamy!