Już niebawem publikacja powieści Dionizego Maliszewskiego

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprezentować projekt okładki niepublikowanej dotąd powieści Dionizego Maliszewskiego. Autorką projektu jest Elwira Gers. W bieżącym roku mija 90. rocznica urodzin poety i publicysty, animatora kultury, współtwórcy i prezesa Grupy Poetyckiej „Narew”. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przygotowują szereg wydarzeń kulturalnych mających na celu uczczenie pamięci tego wielkiego ostrołęczanina. Jedną z inicjatyw jest publikacja jedynej powieści Dionizego Maliszewskiego.

Autobiograficzna książka „Przed wyrokiem” powstała w latach 1980/1981 i dotyczy wydarzeń, które przytrafiły się autorowi w 1950 roku, kiedy to, za przynależność do nielegalnego związku, został on jako dziewiętnastolatek skazany na wieloletnie więzienie. Publikacja, wzbogacona o wstęp krytycznoliteracki dr. hab. Karola Samsela, ukaże się już w sierpniu.