Wojciechowice ułańskim szlakiem. Spacer historyczno-architektoniczny

Szanowni Państwo, jednym z wydarzeń organizowanych z okazji obchodów 100. rocznicy przybycia 5 Pułku Ułanów Zasławskich do Ostrołęki i 190. rocznicy bitwy pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku będzie spacer po terenie ostrołęckich Wojciechowic, w których znajduje się wiele pozostałości dawnego kompleksu carskich koszar. W latach 1921–1939 stacjonował tam 5 Pułk Ułanów Zasławskich, a od 1924 do 1937 roku sąsiadował z nim 12 Dywizjon Artylerii Konnej. Uczestnicy spaceru odwiedzą zabytkowe obiekty dawnego garnizonu oraz odnajdą ślady obecności pułku w Wojciechowicach. Spotkanie poprowadzi Jolanta Żubrowska – historyczka sztuki, edukatorka i koordynatorka projektów upowszechniających lokalne dziedzictwo, Prezeska Zarządu Fundacji Splot Pamięci.

Uwaga! W celu uczestnictwa w spacerze należy zapisać się poprzez formularz: https://forms.gle/63UwXLmRS6MhQP8o6

Termin: 28 sierpnia 2021 r. o godz. 15.00.

Miejsce zbiórki: Pomnik 5 Pułku Ułanów Zasławskich (Ostrołęka, al. Wojska Polskiego 42).

Spacer odbędzie się w ramach współpracy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce z Fundacją Splot Pamięci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.