VI Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie OPERALIA”

27.08–5.09.2021 r.

W najbliższy piątek, 27 sierpnia 2021 r. o godz. 19.30 rozpocznie się VI Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie OPERALIA”. Koncert galowy „Wiedeń, Budapeszt i…” otwierający Festiwal odbędzie się na ostrołęckich Fortach Bema.

/Aktualizacja: UWAGA! w związku z zapowiedzią trudnych warunków pogodowych, koncert galowy „Wiedeń, Budapeszt i…” odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia, przy ul. Traugutta 1 w Ostrołęce. Termin pozostaje bez zmian/

Organizatorzy zapowiadają wieczór pełen niespodzianek z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych scen muzycznych. Widzowie usłyszą muzykę m.in. Straussa, Lehara oraz zobaczą występ artystów operetki z Budapesztu.

Wystąpią:
Soliści: Anna Lasota, Łukasz Gaj, Jakub Milewski.
Goście specjalni z Węgierskiego Teatru Operetkowego: Barbara Bódi, Szilárd Kovács.
Joanna Kołaczkowska, Jakub Milewski – prowadzenie.
Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

28 sierpnia (sobota) o godz. 19.00 w budynku głównym Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. Bema 8 odbędzie się koncert „Preludia C. Debussy’ego pośród głosów z pustyni i w drodze z Damaszku”.

Podczas koncertu usłyszą Państwo wybrane preludia Claude Debussy’ego w wykonaniu pianistki Marii Skurjat-Silva, które – jak zapowiadają organizatorzy – fascynująco wplątane w treść i sens poematu Jerzego Binkowskiego, czynią spotkanie tajemniczym spektaklem poetyckiego słowa i muzyki, koncertu pełnego refleksji, męskich odkryć i głębokiej refleksji, oraz znakomitego poczucia humoru.

Maria Skurjat-Silva – fortepian,
Jerzy Binkowski – narracja.

29 sierpnia (niedziela) o godz. 19.00 na scenie przy D. H. „Kupiec” wybitni polscy artyści w ramach koncertu „Muzyką o miłości”, za pomocą pięknych dźwięków, jak również tekstów w wykonaniu znanej aktorki teatralnej i telewizyjnej Krystyny Tkacz „namalują” najpiękniejsze obrazy o miłości.

Wystąpią:
Soliści: Renata Drozd, Sylwester Targosz-Szalonek, Jakub Milewski.
Krystyna Tkacz – narracja,
Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce,
Artur Jaroń – fortepian.

3 września (piątek) o godz. 19.00 na scenie przy D. H. „Kupiec” odbędzie się koncert familijny „Świat bajek i musicali”.

Twórcy chcą przypomnieć widzom czasy „Wieczorynki” z utęsknieniem wyczekiwanej przez dzieci przed telewizorem. Zabiorą uczestników w przepiękną podróż do świata bajek i musicali. Widzów przywitają wspaniali artyści związani z największymi teatrami muzycznymi w Polsce, jak również dubbingujący postacie w polskich wersjach bajek Disneya.

Wystąpią:
Soliści: Zofia Nowakowska, Marcin Jajkiewicz, Jakub Milewski.
Festiwalowy Zespół Muzyczny.

W sobotę 4 września na „Wieczór z gwiazdą” organizatorzy zapraszają do Lelisa i Rzekunia:
godz. 17.00 – Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie,
godz. 20:00 – Tężnia w Rzekuniu.

Podczas tego koncertu uczestnicy usłyszą kalejdoskop utworów muzycznych, zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Przed Państwem wystąpią:
Paulina Janczak, Maciej Miecznikowski, Jakub Milewski.
Paweł Lipski – fortepian.

5 września (niedziela) o godz. 19.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia odbędzie się koncertowa wersja operetki I. Kalmana „Księżniczka Czardasza” z udziałem solistów i orkiestry symfonicznej.

Wystąpią:
Aleksandra Orłowska, Anna Lasota, Rafał Bartmiński, Jakub Milewski, Dariusz Niebudek,
Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Maestro Rubena Silvy.

Finałowo w tym roku organizatorzy zapraszają na spektakl w wersji koncertowej z udziałem solistów, orkiestry symfonicznej i narratora. „Księżniczka Czardasza” to jeden z najważniejszych i najgorętszych tytułów na całym świecie. Genialna muzyka i sama historia „Księżniczki” przyciąga tłumy, które opuszczają salę nucąc fragmenty tego znakomitego dzieła. Twórcy wydarzenia zapowiadają dużo humoru, pięknej muzyki i wspaniałych wykonań w gwiazdorskiej obsadzie.

Na wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp jest wolny.