Niebawem wyruszymy w wirtualną podróż w czasie, aby poznać ułanów

Niebawem wyruszymy w wirtualną podróż w czasie, aby poznać ułanów

Już za 10 dni (19.09.2021) na Fortach Bema w Ostrołęce odbędzie się rodzinny piknik edukacyjny „Z małą walizką w dawny świat. Ułani od kuchni”. Wybierzemy się z Państwem w szczególną podróż. Będzie to wyprawa niezwykła, ponieważ zamiast długiej drogi jaką wirtualnie przemierzaliśmy z małą walizką na dotychczasowych piknikach, tym razem zamierzamy pokonywać czas. Wszystko po to, aby poznać koszarowe życie, codzienne obowiązki i zajęcia ułanów. Przyjrzymy się uzbrojeniu i umundurowaniu żołnierzy, a odwiedzając stadninę zapoznamy najwierniejszego towarzysza każdego kawalerzysty. Podobnie jak na każdym z naszych pikników na gości czekać będą atrakcje oraz wiele ciekawych zadań, a uczestnicy wirtualnej wyprawy otrzymają małą walizkę z zestawem podróżnika.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na Forty Bema w niedzielę 19 września 2021 r.
Godziny wejść: 12.00–14.30 oraz 15.00–18.20.
Przypominamy o obowiązujących zapisach pod numerem tel. 29 764 54 43, wew. 43.

Piknik organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt Rodzinne pikniki edukacyjne „Z małą walizką w wielki świat” nagrodzony został w XV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA”, otrzymując III nagrodę w kategorii „Najlepszy projekt edukacyjny”.

 

Przy tej okazji chcielibyśmy przypomnieć Państwu jak podróżowaliśmy z małą walizką w 2020 roku. Poniżej krótka fotorelacja.