Rodzinne spotkania twórcze „Niedziela w Muzeum”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału spotkaniach z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Zajęcia kierowane są do osób, które pragną miło, twórczo i aktywnie spędzić niedzielny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Spotkamy się w naszej pracowni etnodizajnu, gdzie zainspirowani folklorem kurpiowskim, aktualnymi wystawami oraz zabytkami z muzealnych zbiorów będziemy wspólnie tworzyć.

Terminy spotkań:

7 listopada 2021 – Dekupaż patriotycznie
Na zajęciach uczestnicy poznają technikę dekupażu, polegającą na zdobieniu przedmiotów za pomocą papierowych serwetek. Nasi goście zdobędą podstawową wiedzę na temat wykorzystywanych metod i narzędzi, własnoręcznie przygotują ozdobę z motywem patriotycznym, którą zabiorą ze sobą do domu.

21 listopada 2021 – Czerpiemy papier
Uczestnicy zwiedzą wystawę czasową „Z papierem przez dwa tysiąclecia”, następnie będą mogli wcielić się w rolę czerpalnika, poznając tradycyjną metodę czerpania papieru. Na koniec przybyli goście wykonają papierowe notesiki, które wraz z własnoręcznie wykonanymi kartkami będą mogli wziąć do domu.

9 stycznia 2022 – Zabawki z papieru
Głównym bohaterem tego spotkania będzie papier. Odwiedzimy wystawę czasową „Z papierem przez dwa tysiąclecia”, która przybliży nam historię papieru. Zobaczymy, że z papieru można zrobić również zabawki. Na zajęcia zapraszamy szczególnie najmłodsze dzieci, z którymi wykonamy papierowe cudeńka. Dzięki uprzejmości firmy Stora Enso, dodatkową atrakcją będzie możliwość pokolorowania kartonowego domku.

23 stycznia 2022 – Papier mâché – maski karnawałowe
Pod tą tajemniczą francuską nazwą kryje się sztuka tworzenia różnych przedmiotów poprzez nakładanie na siebie warstw papieru z dodatkiem kleju. Z papier mâché można zrobić naprawdę wszystko, ogranicza nas tylko nasza fantazja. Muzealną propozycją do zapoznania się z tą sztuką jest wykonanie papierowych masek karnawałowych.

Spotkania będą się odbywały w dwóch grupach:
I grupa w godz. 10.30–12.30,
II grupa w godz. 13.00–15.00.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43.
Cena: 10 zł od osoby.
Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.