POLA. Apolonia Nowak & Swoją Drogą Trio

Wykonawca: Apolonia Nowak & Swoją Drogą

Płyta CD na której znajduje się czternaście pieśni kurpiowskich w wykonaniu Apolonii Nowak i zespołu „Swoją Drogą Trio”. Pieśni kurpiowskie to jedne z najbardziej archaicznych pieśni polskich, stanowią nieocenione źródło inspiracji twórczej. Tym razem ich urokowi ulegli muzycy z zespołu „Swoją Drogą Trio”. Płyta „POLA” jest efektem współpracy zespołu z Apolonią Nowak – słynną kurpiowską śpiewaczką. Projekt łączy dwa pola działań i inspiracji – tradycje śpiewacze i współczesne opracowanie.

Bogate instrumentarium obecne na płycie, takie jak: akordeon, klarnet, bęben huculski, fidel płocki, cymbały i lira korbowa, nadały kurpiowskim pieśniom miłosnym i weselnym świeże, nowe i obiecujące brzmienie. Ta produkcja pozwoli przybliżyć szerokiemu gronu słuchaczy specyfikę i piękno dawnych tradycyjnych pieśni kurpiowskich, opracowanych w nowej aranżacji.

Apolonia Nowak – śpiew
Maciej Kierzkowski – gitara akustyczna, bębenek huculski
Robert Lipka – akordeon
Jakub Borysiak – klarnet

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, 2009, wyd. I.
Format CD, Liczba nośników 1, Opr. plastikowa, czas trwania: 44:57
Cena: 20,00 zł