Ferie w Muzeum – „Wyprawa do Afryki”

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat do spędzenia ferii razem z nami. Ferie w Muzeum – „Wyprawa do Afryki” to zajęcia nawiązujące do wystawy czasowej „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka”. Spotkania będą się odbywały od 31 stycznia do 11 lutego 2022 r. w cyklu tygodniowym (pon.–pt.) w godz. 12.00–14.00.

Każdego dnia skupimy się na jednym z tematów:

• Poznajemy Afrykę,
• Dogońskie maski,
• Mieszkańcy Afryki,
• Zwierzęta Safari,
• W rytmach djembe.

Podczas zajęć przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców Afryki, ich kulturze, zwyczajom, kuchni, sprawdzimy też jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na afrykańskim kontynencie. Dzieci samodzielnie zaprojektują i wykonają dogońskie maski, natomiast podczas warsztatów muzycznych poznają egzotyczne instrumenty i nauczą się afrykańskich rytmów pod okiem muzyka specjalizującego się w dźwiękach etnicznych.

Miejsce spotkań: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.

Opłata: 10 zł/dzień.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 29 764 54 43 wew. 43.

Ilość miejsc ograniczona.