Wystawa „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka” została otwarta

W dniu dzisiejszym odbył się wernisaż wystawy „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka”. Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce Maria Samsel oraz kustosz Muzeum Muzeum Narodowego w Szczecinie Ewa Prądzyńska przywitały przybyłych gości. W dalszej części spotkania pani kustosz oprowadziła gości po wystawie, opowiadając o codziennym życiu i kulturze Dogonów. Po zwiedzeniu uczestnicy wysłuchali wykładu kustosz Ewy Prądzyńskiej pt. „Dogonowie – kultura masek”.

w 2017 roku.

Wystawę można zwiedzać w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce do dn. 29 maja 2022 r.

Serdecznie zapraszamy.