Tegoroczne Ferie w Muzeum dobiegły końca

Dzisiejszym muzycznym spotkaniem zakończyliśmy tegoroczne Ferie w Muzeum „Wyprawa do Afryki”. Przez dwa tygodnie odkrywaliśmy ten niezwykły, południowy kontynent. Poznaliśmy lud Dogonów ze środkowo-południowego Mali, jak również mieszkańców innych krajów Afryki, ich kulturę, zwyczaje i codzienne życie. Przyjrzeliśmy się też zwierzętom i występującej w Afryce roślinności. Nasze zajęcia były pełne twórczości. Własnoręcznie wykonywaliśmy różne przedmioty: makietę afrykańskiej osady, afrykański strój, biżuterię, maski, miniaturowe djembe. Codziennie rozwiązywaliśmy zagadki i poznawaliśmy tajemnice Afryki. Dzisiaj poznaliśmy kilka egzotycznych instrumentów tj. prawdziwe djembe, ngoni czy balafon. Dzięki uprzejmości muzyka specjalizującego się w dźwiękach etnicznych dowiedzieliśmy jakie dźwięki towarzyszą mieszkańcom Afryki w ich codziennym życiu oraz posłuchaliśmy niesamowitych rytmów. Na koniec mogliśmy nawet spróbować samodzielnej gry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas i wspólną zabawę.