Tomasz Pokornowski „Ksiądz Mieczysław Mieszko – społecznik i patriota”

Tytuł: Ksiądz Mieczysław Mieszko  społecznik i patriota

Autor: Tomasz Pokornowski

Publikacja autorstwa ks. Tomasza Pokornowskiego to próba opisu życia i niezwykle aktywnej działalności jednego z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych duszpasterzy Kurpiowszczyzny – ks. Mieczysława Mieszki – który posługę kapłańską pełnił w parafii Św. Ducha w Kadzidle. Prezentowana książka nie stanowi krytycznej biografii. Jak możemy przeczytać w słowach od wydawcy, jest raczej: „osobistą potrzebą refleksji nad życiem kapłana”.

Praca została podzielona na cztery rozdziały ukazujące kolejne etapy życiowej wędrówki ks. Mieszki. Omówiono w niej przede wszystkim działalność duchownego na polu edukacyjnym, kulturalnym i duszpasterskim. Ponadto publikacja zawiera niezwykle cenne dla przybliżenia postaci wspomnienia tych, którzy mieli możliwość poznać ks. Mieszkę osobiście.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce 2017, wyd. I, format 148 x 210 mm, 103 s., opr. miękka, ISBN 978-83-937286-8-8,

NAKŁAD WYCZERPANY