Muzeum poszukuje pamiątek sportowych!

W związku z przygotowywaniem wystawy z okazji 60-lecia Klubu Sportowego MZKS „NAREW” OSTROŁĘKA, Muzeum poszukuje materiałów dotyczących działalności klubu oraz pamiątek takich jak fotografie, archiwalia, medale, dyplomy, elementy stroju, puchary, sprzęt sportowy itp., obrazujących poszczególne dyscypliny sportowe.
Klub powstał w 1962 roku w Ostrołęce. W ramach jego działalności funkcjonowało wiele sekcji sportowych m. in. piłka nożna, kolarstwo, siatkówka kobiet, siatkówka mężczyzn, podnoszenie ciężarów, kajakarstwo, lekkoatletyka, tenis ziemny, pływanie, judo, boks, tenis stołowy.
Wybrane materiały chcielibyśmy zaprezentować na wystawie planowanej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy pl. Bema 8 w okresie wrzesień-listopad 2022 r. Obowiązuje umowa użyczenia.

W w/w sprawie prosimy o kontakt z Działem Historyczno-Artystycznym, tel. 29 764 54 43 (wew. 35), e-mail: historia3@muzeum.ostroleka.pl

Ilustracja: Złota odznaka MZKS „NAREW” Ostrołęka wydana na XX lecie klubu, nr inw. MKK/H/1790.